Co tam .ksy?

Dodane: 12 grudnia, 2011 | Autor: | Kategoria: e-Biznes, Promo & PR | Tagi: , , , , , , | Brak komentarzy »

Co tam .ksy?To już drugi tak zatytułowany wpis. Tym razem decyduje się na niego nie dlatego, że nie mam czasu odpisywać, ale chce sobie zebrać myśli. Dodatkowo będzie okazja do pochwalenia się :)

Czym pochwalić? Od ostatniego wpisu troszkę się działo, troszkę się zmieniało. Nadal trzema projektami chwalić się nie mogę. Ale fajnie, że podpowiadanie komuś też przynosi efekty.

Co się działo? Po drodze odbyło się SWWAW #2 przy którym pomagałem dzięki Krzyśkowi Kowalczykowi, i sądzie, że wyszło zacnie. Zresztą więcej już o tym pisałem, dlatego przejdę do tego co się zmienia:

  • Manubia – W końcu (!!!!!) odpaliliśmy ManubiaGlobal (czyli póki co UK i US). Jeszcze w grudniu rusza pierwszy etap promocji czyli testowanie AdWordsów. Kolejne kroki pewnie już po świętach lub na początku przyszłego roku. Choć warto się pochwalić, że US ma już dwóch pierwszych klientów!Po woli Alan prowadzi też pracę nad rozwojem nowej funkcji, która zostanie dodana do wszystkich wersji językowych. Będzie to kolejna opcja, której nie ma nikt na świecie! Z kolei ja z Tomkiem i gronem zaufanych partnerów prowadzimy prace nad Manubia v3. Nie będzie to do końca pivot. Raczej kopniak z półobrotu ala Chuck <o/
  • EventCookie – Przepraszam wszystkich za taki zastój. Jakoś z uwagi na brak grafika, nie poświęcam temu projektowi tyle uwagi ile powinien. Szczególnie, że oglądalność cały czas rośnie. Zapewniam Was jednak o jednym – cały czas z Kubą uaktualniamy bazę i cały czas podajemy wiele dat jako pierwsi (np. znamy już termin nowego Shopcampu… ale jeszcze nie możemy podać :P )
  • Coś – Niestety jedne z pomysłów który miał być rozbudową Manubia zostaje oficjalnie zamknięty. Część osób go poznała, sporo głosów mówiło, że fajnie. Jednak rekonesans prawny pokazał, że niestety nie jest tak różowo. A o czym mówię? Obiecuje napisać o samym pomyślę w lipcu 2012 ;)
  • MRA – To tylko nazwa kodowa i nie jest ona przypadkowa. Prześwietliliśmy pewną branże z każdej strony i jesteśmy przekonani, że nowy projekt ma duży obszar do zagospodarowania. Premiera? Liczę, że przed majem, ale priorytetem dla mnie pozostaje rozwój Manubia. Nie mniej MRA nie będzie tak hobbystycznym projektem jak EventCookie.
  • Aulery – Tak się składa, że do kolekcji imprez, które mam okazję organizować doszła właśnie ta. Aulery w nowej formule, z nowymi zasadami, i kilkoma innymi zmianami już w 2012 roku. Plany brzmią fajnie, na kompie wyglądają ładnie, ale więcej i oficjalnie zaczniemy komunikować w przyszłym roku. Na tą chwilę mogę zdradzić, że staramy się, aby Twarzą Aulerów została bardzo niezwykłą osoba.
  • Pisanie – Jak często podkreślam grafoman ze mnie niesamowity. Jednak zdecydowanie brak mi dyscypliny, ale jak się okazało takich co nie mają ciśnienia jest więcej. Dlatego moje przemyślenia o startupowaniu i e-commerce można będzie poczytać nie tylko na oKSYgen’ie, ale także na:MamStartup – Tutaj dołączyłem do grona felietonistów. Nie ekspertów, nie znawców, po prostu felietonistów. Staram się aby był minimum jeden wpis miesięcznie, jak będzie więcej to fajnie. Najbliższy będzie nosił tytuł – „Nie jestem innowacyjny”.Proseed – Igor namawiał mnie do napisania czegoś od dawna. Zebrałem się dopiero teraz i w grudniowym numerze będzie wpisie „Anno e-Commercium 2012”. Jak będzie dalej? Zobaczymy czy będzie zapotrzebowanie :)eCommerce.edu.pl – Jednak co dwa tygodnie będę wyżywać się wpisowo o rynku e-handlu właśnie na eCom.edu. Paweł Lipiec zaproponował mi zamieszczanie wpisów i dlatego w produkcji są już dwa.

    DI24.pl – Od Krzyśka Gontarka dostałem propozycję i myślę, że już od stycznia dojdzie ona do skutku. Pisać będę głównie… a zresztą. Po co tak o wszystkim? Napisze o tym niedługo ;)Skomentuj