SWWAW – co dalej?

Dodane: 7 stycznia, 2016 | Autor: | Kategoria: Imprezy | Tagi: , , | 5 komentarzy »

SWWAW - co dalej?Wymówka o nieprofesjonalistach organizujących #SWWAW to był margines na błędy, jakie popełnialiśmy przy organizacji. W 2015 zrozumiałem, że impreza, której organizacja kosztuje już dziesiątki tysięcy złotych i setki godzin kilku osób jest robiona na najwyższym, światowym poziomie.

Mam nadzieję, że udowodniliśmy to choćby w sierpniu organizując siódmą edycję Startup Weekend Warsaw. Tym razem z nieco zmienioną formułą jeśli chodzi o Partnerów, z nowymi twarzami wśród Mentorów i Jury, po raz kolejny w niezwykłym, a nawet magiczym miejscu, i po raz pierwszy z ogniskiem, które zrobiło dla integracji więcej niż nie jedna sesja networkingowa. Z tego co słyszałem od uczestników mimo jednej, dużej wpadki, nikt jej nawet nie zauważył. Dlatego zakładam, że nasza reakcja była dobra.

I niby fajnie, dumny byłem, ale też zmęczony i w poczuciu, że chyba robimy coś źle, bo kosztuje to dużo czasu i kasy, a efektem jest tylko brak błędów, a nie robienie więcej. Mocno zwątpiłem. Dzięki Monice Synoradzkiej w październiku uczestniczyłem w spotkaniu organizatorów Startup Weekendów w Polsce z organizatorami edycji Londyńskiej i Nowojorskiej. Możliwość wymiany doświadczeń uświadomiła mi, że wprawdzie nie robimy ośmiu edycji w roku jak oni, ale to co robimy, robimy dobrze lub nawet zajebiście dobrze. I nie ma co wątpić!

SWWAW7

Powstała idea wyniesienia SWWAW na jeszcze wyższy poziom. Chcemy zachować klimat miejsca, które pozwala przekuć pomysł na biznes w plan jak ten biznes odpalić i prowadzić. Jednocześnie chcemy pomóc uczestnikom w weryfikacji ich pomysłów, dlatego jeszcze w pierwszym kwartale 2016 roku chcemy wystartować z „SWWAW Warm-up” czyli całodziennymi warsztatami z “canvas”.

Dyskutujemy jeszcze czy będzie to lean canvas, business model canvas czy value canvas. W tej chwili wiem, że cena warsztatów będzie niezwykle atrakcyjna (dzięki wsparciu Partnera), że trwać będą 6-8 godzin, prowadzić je będą specjaliści, a ukończenie da gwarantowany, tańszy bilet na SWWAW. Warm-up będzie organizowany raz w miesiącu dla 5-8 dwuosobowych zespołów.

Aby zdobytą wiedzę było gdzie wykorzystać planujemy dwie warszawskie edycje, ale i w innych miastach Startup Weekend jest już w przygotowaniu lub planowaniu. Poniżej możecie zobaczyć wykaz tego, co już wiadomo, ale kolejne miasta też się szykują.

 

Każda z edycji właśnie szuka Parterów, którzy wspomogą je finansowo, organizacyjnie, merytorycznie – chętnie przekaże kontakt do organizatorów. W Warszawie jak zwykle postaramy się o nową, niezwykłą lokalizację i już teraz wiem, że współorganizatorem na pewno zostanie miasto stołeczne Warszawa. Bilety na edycję majową pojawią się w połowie marca razem z nową stroną. Tradycyjnie będzie tylko 99 biletów (+1 jako nagroda).

SWWAW after

 

Przy okazji chciałbym podziękować: Izie, Agnieszce, Agacie, Zuzannie, Magdzie, Bartkowi, Jarkowi, Alkowi, Pawłowi, Pawłowi, za pomoc w organizacji Startup Weekendu w Warszawie. A za ostatnią, siódmą edycję, jeszcze raz Hi5 dla Łukasza :)

 

 


5 komentarzy on “SWWAW – co dalej?”

 1. 1 Tymon said at 00:00 on 18 stycznia, 2016:

  Ooo super, widzę tu Toruń :) Świetna inicjatywa, oby tak dalej!

 2. 2 Tomasz said at 15:06 on 25 stycznia, 2016:

  Czekam na informacje dotyczące listopada w Poznaniu :) Pozdrawiam! I życzę Wam, żeby wszystko udało się zorganizować na najwyższym poziomie!

 3. 3 .ksy said at 12:26 on 17 lutego, 2016:

  Jeszcze nic więcej nie ma :)

 4. 4 Elsat said at 11:10 on 2 sierpnia, 2016:

  Jest już jakieś info na temat listopada? :)

 5. 5 Arkadiusz said at 09:46 on 17 sierpnia, 2016:

  Życzę powodzenia.


Skomentuj