Czy programy akceleracyjne mają sens?

Dodane: 5 maja, 2015 | Autor: | Kategoria: Imprezy | Tagi: , , , | 4 komentarze »

Czy akceleracja ma sens?Ponoć 1 na 10 starutpów wychodzi. Inni mówią, że nawet 1 na 100. Jeszcze inni mówią, że pierwszy biznes zawsze musi nie wyjść. A gdyby zamiast na sloganach opierać swój startup na wiedzy i doświadczeniu innych?

Taką szansę dają akceleratory biznesu. W odróżnieniu od inkubatorów, akceleratory oferują nie tylko przestrzeń, drukarkę czy internet. Oferują także sesje mentorskie i często dofinansowanie – pokrywające koszty zakwaterowania i dojazdu, a czasem także wspierający rozwój projektu.

Brzmi fajnie, ale strasznie ogólnie? To zapraszam Cię na warsztat „Czy udział w programie akceleracyjnym ma jakikolwiek sens?”, który odbędzie się podczas „Forum Młodzi Innowacyjni 2015” już 7 maja w Warszawie. Organizowany jest przez Centrum Przedsiębiorczości Smolna 4 w partnerstwie ze Startup Poland, dlatego poprowadzę go osobiście ja.

Między godziną 10 a 13 postaram się wraz z moimi gośćmi pokazać Wam różne programy akceleracyjne i odpowiedzieć na pytanie postawione w temacie warsztatu. Poniżej możecie zapoznać się z agendą spotkania, a ja mam dla Was 6 wejściówek na konferencję – taki last minut – opcje bezpłatnego wejścia otrzyma pierwszych 6 osób, które wyślą do mnie e-maila dzisiaj, punkt godzina 12:00. Decyduje kolejność spływania e-maili!

Jeśli szukasz pytania konkursowego z opcją dostania wejściówki – to szukaj wyżej ;) Serio ten tekst nie jest aż tak długi ;)

EDIT: Nooo dzięki za wszystkie maile. Sześć pierwszych osób otrzymało informacje jak ma postępować dalej. Pozostałe otrzymały informację, że niestety się nie załapały – jeszcze raz dzięki za udział :)


4 komentarze on “Czy programy akceleracyjne mają sens?”

 1. 1 Karol said at 11:38 on 12 maja, 2015:

  Większość nie wychodzi, bo to po prostu powielone pomysły kogoś i tyle.
  Korpo-akceleracje to może być ciekawy temat.

 2. 2 PromujMarke said at 11:54 on 25 czerwca, 2015:

  Akceleracje mogą służyć do ulepszenia czyjegoś pomysłu. Myślę, że jakby wziąć się za coś profesjonalnie – jest szansa.

 3. 3 Marta said at 14:27 on 30 września, 2015:

  nie wychodzi bo ludzie za szybko się poddają i za mało angażują

 4. 4 Paweł said at 15:22 on 15 stycznia, 2016:

  Racja, ludzie za szybko się poddają


Skomentuj