54 godziny innowacji dla biznesów finansowych

Dodane: 16 października, 2014 | Autor: | Kategoria: e-Biznes | Tagi: , , | 1 Komentarz »

Mają pomysł na własny biznes w oparciu o innowacyjne technologie.  Są  programistami, developerami, marketingowcami…. Ludźmi z pasją i pomysłami, którymi inspirują innych.  Szukają wsparcia w sfinansowaniu pomysłu na własny startup lub chcą skorzystać z profesjonalnego doradztwa doświadczonych biznesowo mentorów.

Ponad 100 takich osób spotka się w dniach 14-16 listopada br. w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich podczas szóstej edycji spotkania dla e-przedsiębiorców – Startup Weekend Warsaw” 6 #SWWAW.

Tym razem tematyką spotkania będzie FinTech czyli zastosowanie nowoczesnych technologii i  innowacyjnych pomysłów  w szeroko pojętych usługach finansowych.  Rozwój usług finansowych i czynienie ich zrozumiałymi i dostępnymi dla ludzi nie może się już obyć beż mariażu z technologiami mobilnymi i wirtualnymi. Jednym z zadań, przed jakimi staną uczestnicy, będzie wymyślenie i stworzenie prototypu projektu związanego z uproszczeniem i przyśpieszeniem likwidacji szkód ubezpieczeniowych.

Startup Weekend to międzynarodowy cykl imprez kierowanych do ludzi z pomysłami na innowacyjne rozwiązania, które mogą zamienić się w przyszłości w dochodowe biznesy. W Polsce dobyło się już blisko 20 spotkań. Najbliższe spotkanie którego głównym partnerem jest Aviva – jeden z liderów nowoczesnych rozwiązań ubezpieczeniowych i inwestycyjnych – odbędzie się w Warszawie pod znakiem FinTech. Będzie to idealna szansa na opracowanie i zaprezentowanie unikatowych pomysłów łączących świat finansów, ubezpieczeń i technologii.

Adam Uszpolewicz, Prezes grupy Aviva w Polsce – „Cieszymy się, że zainspirowaliśmy organizatorów Startup Weekend Warsaw do przygotowania imprezy tematycznej poświęconej usługom finansowym. W Avivie chcemy przełamywać schematy i niekorzystne stereotypy, z jakimi kojarzone są ubezpieczenia, zmieniać sposób pracy z korzyścią dla klientów i samej firmy. Liczymy, że FinTech nie tylko stworzy możliwość szybkiego rozwoju nowego oprogramowania, ale też pomoże odkryć nowe płaszczyzny dla wdrażania innowacji. Takie wydarzenia łączą pomysłodawców z wykonawcami, na czym nam najbardziej zależy.”

Nie przez przypadek szósta, warszawska edycja gościć będzie w miejscu, ważnym dla przedsiębiorczości – Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, którego korzenie sięgają 120 lat wstecz.

Przejście od pomysłu do prosperującego sturtupu wymaga od ich autorów nauki biznesowego myślenia, pracy w zespołach specjalistów, a także pozyskania inwestorów, którzy sfinansują ich przedsięwzięcie. Startup Weekendy są więc tak pomyślane, aby stworzyć miejsce i atmosferę, w której spotykają się inwestorzy oraz autorzy nowatorskich pomysłów biznesowych. Celem wydarzenia jest szybkie prototypowanie nowych projektów i zaprezentowanie ich jury i mentorom na koniec weekendu.

Gdy uczestnicy spotkają się w piątek 14 listopada, muszą zdobyć się na odwagę, aby wyjść na scenę, zaprezentować swoje pomysły i przekonać innych do współpracy nad jego realizacją. Poza inspirującą przestrzenią do pracy każdy uczestnik otrzymuje dostęp do wiedzy, doświadczenia i czasu mentorów. W trakcie FinTechu będzie okazja do rozmowy z potencjalnymi inwestorami, których reprezentują zarówno jurorzy, jak i mentorzy obecni podczas trzydniowej imprezy.

Wśród mentorów będą specjaliści od zagadnień finansowych, technologicznych, marketingowych oraz inwestorzy. Wśród już potwierdzonych już są: Arek Seńko z firmy technologicznej RedSky, Krzysztof Czubak z serwisu crowdfundingowego Wspieram.to oraz Radosław Cielicki z BanFi Group, które od 9 lat świadczy usługi księgoow, kadrowe i doradztwa biznesowego.

Cena biletu wejścia to 49 euro, ale organizatorzy jak zwykle przewidzieli promocje. I tak po pierwszej promocyjnej ofercie, właśnie pojawiła się druga, ale ograniczona ilościowa, pula biletów za 39 euro jest już dostępna pod adresem: http://bit.ly/swwawfintech.  Więcej informacji o samej imprezie można znaleźć na www.swwaw.com .

 


One Comment on “54 godziny innowacji dla biznesów finansowych”

  1. 1 blogi firmowe said at 17:34 on 16 października, 2014:

    Dzień dobry,
    Zachęcam do udziału w konkursie na BLOG FIRMOWY ROKU 2014 oraz zgłaszania najciekawszych artykułów do nowej kategorii WPIS ROKU. Zapraszam na http://blogifirmowe.com/
    Pozdrawiam


Skomentuj