SWWAW po raz piąty. Prolog.

Dodane: 20 maja, 2014 | Autor: | Kategoria: Imprezy | Brak komentarzy »

SWWAW 5Piąta edycja SWWAW (znowu) będzie wyjątkowy. I to z wielu powodów! Kilka przemyśleń na 11 dni przed imprezą.

Po pierwsze jako organizatorzy dumni troszkę jesteśmy bo wszystko wskazuje na to, że piątą edycję SWWAW odbędzie się bez zewnętrznego facilitatora. Czyli jest zaufanie, że impreza odbędzie się zgodnie z procedurą Startup Weekendu i nie trzeba nikogo dodatkowego przysyłać do Polski aby nas kontrolować. To miłe i co więcej otwiera pewną nową furteczkę. To ja, Bartek i Jarek poprowadzimy tegoroczną edycję SWWAW :)

A prowadzić będzie co bo całość zdaje się być całkiem popularna. Z zakładanych 80 uczestników, finalnie będzie ich 120. A i tak na waitliście bez biletu zostanie jakieś 50 osób. Przykro nam, ale nie może być Was zbyt wielu, aby pewne tematy szły sprawnie, i aby był odpowiedni klimat całości. Na plus i sprawy wartę odnotowania zapisujemy sobie zacne grono obcokrajowców oraz kobiet. Brzmi to może śmiesznie – ale to dobry kierunek :)

Przy każdej kolejnej edycji staramy się testować różne rozwiązania odnośnie Mentorów – tym razem dużą część stanowić będą przedstawiciele różnych akceleratorów, inkubatorów itp. Nie prezesi, nie twarze projektów znane z wywiadów. Postawiliśmy na ludzi, którzy finalnie pracują z zespołami na bardzo wczesnym etapie rozwoju. Mamy też wśród mentorów świetnych „starszych startupowców”, którzy fazę mvp i seed dawno mają za sobą , a na konto co miesiąc spływa im kasa za startupowanie :)

Na koniec walnę jeszcze mała laurkę – dla Warszawy! Pierwszy raz widzimy znaczące zaangażowanie miasta w nasze działania. Wielkie brawa dla Pani Doroty Dobrzyńskiej, a także kilkunastu innych osób, z Ratusza na czele z Panem vice Prezydentem Warszawy, Michałem Olszewskim. To jak nam pomogliście i pomagacie – świetna sprawa. Dobry kierunek dla naszego miasta. Tak to powinno wyglądać – wychodzenie z inicjatywami, spisanie tego w czym miasto może pomóc od ręki, a o czym można pogadać.

Po SWWAW podzielę się też małymi przemyśleniami odnośnie patronatu miasta, czy efektowności reklamy w komunikacji miejskiej.  Tymczasem mam też małego newsa – jakoś na dniach pojawi się bilet za 10$ – będzie on uprawniać do wejścia na niedziele, końcowe prezentacje, dlatego jak ktoś chce popatrzeć – polubice nas na FB i czekajcie na info o nowym bilecie :)

ps. Niedługo szczegółowo napiszemy o nagrodach, a póki co premierowo można zobaczyć oficjalny wzór koszulek na SWWAW 5 :)

Koszulki SWWAW 5

Koszulki SWWAW 5

 Skomentuj