Teraz Nominujmy Wybitniejszych

Dodane: 23 stycznia, 2013 | Autor: | Kategoria: Imprezy | Tagi: , , | 8 komentarzy »

Teraz Nominujmy WybitniejszychRuszyła opcja zgłaszania projektów do „TNW – Polish Startup Awards” czyli konkurs The Next Web na najciekawsze startupy. Wprawdzie to Aulery wyłaniają dla Europy Środkowo-Wschodniej najlepsze projekty, ale warto wskazać zagranicznym mediom ciekawe projekty z Polski. Niech idą w świat! 

Chce aby zgłoszeń z polski było dużo. Po to aby pokazać, że mamy silną społeczność i jest z czego wybierać. Wiem tez, że wiele osób tu zaglądających nie interesuje się startupami. Dlatego przygotowałem poniżej bardzo subiektywne rekomendacje do każdej z kategorii. Poświęć te kilka minut i nominuj ciekawe projekty z naszego zimnego kraju. Niech organizatorzy TNW mają w czym wybierać – lista zgłoszeniowa jest tutaj :)


Startup of the year
– Z tym polem poczekaj do przeczytania poniższych rekomendacji. A na koniec wpisz tu ten projekt, który NAJbardziej do Ciebie przemówił :)

Best co-founder– Kto prowadzi swój projekt na szczyt z pełna determinacją? Tutaj wpisując jednych narażam się drugim, ale cóż. Na pewno polecam siebie :) Ale wybieram też tych, którzy jakoś zapadali mi w pamięć w ostatnim czasie:

– Michał Sadowski – To mistrz obracania wszystkiego co się dzieje dookoła niego w marketing i promocję. Istny MacGyver PRu. Jego projekt Brand24 to stabilny biznes w kraju, a już niedługo ponoć także zacznie podbijać zagraniczne rynki.

– Tomasz Kolinko – W krajowym Internecie to człowiek legenda. Wieloma tematami zajmował się na długo przed tym jak stały się modne. Posiada wielką wiedzę, a jego ostatnie dzieło „AppCodes” jest używane przez setki programistów na całym świecie.

– Kuba Filipowski – Za to, że przyjemnie się go czyta i słucha. Za to, że szuka rozwiązań i wiedzy i się nią dzieli. Za to, że swój projekt „HumanWay” z głową.

– Mariusz Gralewski – Za Goldenline. Za ZnanyLekarz. Za ciekawe inwestycje w kolejne projekty i nie osiadanie na laurach. Za wspieranie Startup Weekendu. I w końcu za to, że to wszystko osiągnął bez narzucania się, ale trafnymi decyzjami.

– Zuzanna Stańska – Czyli humanistka w świecie liczb. Głównie za to, że wymyśla i przenosi na rynek krajowy, dzięki którym obcowanie ze sztuką staję się „nie nudne”. Jedna z jej aplikacji – DailyArt – sprawiła, że na co dzień oglądam i czytam o obrazach.. a to dopiero jest sztuka.

– Ola Lazar – Za to, że jest królową gastronomi internetowej. Z jej Gastronautów korzystaliście za pewne nie raz. Może znacie tez jej Stoliczku.pl. Odemnie tez za to, jak wytrwale przekonuje mnie że zdrowe jedzenie tez jest smaczne :)

– Filip Miłoszewski – Za wytrwałość i umiejętność dostosowywania swojej wizji do zmieniającej się rzeczywistości. Za to, że umie przekazywać wiedzę. Ponadto jeśli jakaś aplikacja ułatwia mi zakupy to z pewnością jego Listonic. A nowa aplikacja do robienia zakupów przez telefon, może zmienić rynek.

 

 

 

Best web app– Najlepsza aplikacja webowa, czyli coś co często używa się przez stronę WWW.

Positionly – System, który pojawił się dość nagle i równie nagle zaczął gwałtownie rosnąć. Pozwala na monitorowanie swoich pozycji w wyszukiwarkach na wskazane słowa lub frazy. Niby nic nowego, ale jednak robią to lepiej niż inni.

– Talenter – Szukanie pracowników to wyzwanie, z talenterem znajdziesz tych najlepszych. Twórców tego systemu podziwiam za determinacje, a sam system przyjemnie obserwuje się jak nabiera kolorów.

– Brand24 – Chcesz wiedzieć co się o Tobie mowi w interecie? A może o Twojej firmie, lub marce którą tworzysz? B24 jest dla Ciebie. Monitoruje nie tylko Fejsa, ale też inne miejsca w sieci.

– Stick&Play – To nowa jakość angażowania fanów na fejsbuku. Dzięki tej aplikacji każda marka może mieć swoją własną, ładną grę, która nie wymaga od nas wiele myślenia i podlewania marchewki co 2h. Po prostu przyjemne granie w proste gry bezpośrednio na tablicy.

– Sotrender – Prowadzenie fanpaga to już nie przelewki. Kiedyś zdobywało się fanów łatwo, teraz trzeba być naprawdę pro aby zgromadzić i utrzymać duża grupę fanów. Sotrender na co dzień podpowiada jak lepiej prowadzić swoje fanpage.

– HumanWay – Jeśli często prowadzisz rekrutacje to wiesz, jak łatwo pogubić się w gąszczu CV. HumanWay to niezbędny element dla każdego pracownika HRu. Do tego ogromnym plusem jest fajny zespół, który zawsze ma czas pomóc jeśli czegoś się nie wie.

– InFakt – Przyjaciel każdego kto prowadzi działalność gospodarczą lub własną spółkę. Pełna obsługa księgowości, system do wystawiania faktur i ogromne pokłady wiedzy specjalistycznej  która przydaje się, aby odnalesć się w gąszczu nierzozumialych przepisów.

 

 

 

Best mobile app– Taka naprawdę dobra aplikacja na smartphona? Coś co warto używać codziennie obok papki Fajkisa? OK.:

iTaxi – Na początek coś do przemieszczania się luksusowego czyli zamawianie taksówek przez telefon. Ekipa iTaxi dość żywo reaguje na zmiany na rynku i mają u mnie plusa, a to jak sprawnie zareagowali na pierwszy opór korporacji taksówkowych.

– JakDojade – Teraz coś bardziej „codziennego” czyli rozkłady komunikacji miejskiej w wielu, wielu miastach. Funkcja nawigowania działa niczym GPS w samochodach – dojedziecie do celu nawet przy wielu przesiadkach w obcym mieście.

– Recognize.IM – Za walkę na rynku rozpoznawania obrazu. Projektów na świecie jest wiele, ale system tworzony w Poznaniu nie ma się czego wstydzić. Walczy o integracje z aplikacjami nie tylko w kraju, ale i zagranicą.

– Bloxy – Za przeniesienie świata dziecięcej kreatywności na urządzenia mobilne dzięki czemu nie stanie się w nocy na ostrym klocku lego ;)

– Listonic / Zamów Zakupy – Dwie aplikacje jeden zespół. Pierwsza pozwoli wam nie zapomnieć po co przyszliście do sklepu, druga spraw, że do tego sklepu nawet nie musicie iść. Użyteczne i sprawne. Nominujcie jedno z dwóch.

Tyype – Prosta aplikacja na telefony Apple i Andorida. Zastępuje standardową klawiaturę, klawiaturą która pozwala w końcu w pełni edytować pisany tekst. Ile to razy kasowaliście kilka słów, żeby poprawić jeden głupi błąd? Z Tyype się to zmieni.

–  PlaceChallenge – Nasze krajowe słowo w komórkowych grach miejskich. Projekt pozyskał już zagranicznego inwestora i teraz mozolnie rozwija kolejne gry. Ich flagowa gra „RanAway” przeszła już pierwsze, miejskie testy.

– Issue Stand – Za to, że wprowadzili „Młodego Technika” w 21 wiek.  Za to, że Wojtek jest niezwykle wytrwały na rynku startupów i teraz zaczął tworzyć niezwykle ciekawe i przydatne narzędzie dla wydawców. To własnie dzięki Issue wydanie wersji najmroczniej gazety, magazynu, czy raportu – to banał.

 

 

 

Best design– Z tym miałem chyba większy problem niż z founderem. Można by rzec, że niby wszystkie projekty takie same są. Ale kto się w sumie wyróżnia?

– FoldifyApp – Tu sugeruje nie ograniczać się do deisgnu strony. A do tego co oferuje sama aplikacja. To jak wiele radości potrafi dać w zabawie czy

–  iTaxi – Jeśli chodzi o aplikacje to jest fajna. Jednak ich strona www to według mnie mistrzostwo świata. Za każdym razem jak na nią trafię to jestem pod wrażeniem jak w prosty i atrakcyjny sposób można przekazać informacje.

– AproveApp – System dla grafików nie może być brzydki. A-App pozwala zebrać w jednym miejscu korespondencje z klientem odnośnie zamawianej grafiki, wyglądu strony czy ulotki. Minimalistyczne, czytelne i wygodne.

– UXPin – Za to, że dzięki nim w ogóle wiele projektów zaczęło myśleć o użyteczności i planowaniu interakcji ze swoim klientem. Za to, że ich strona w minimalistyczny i czytelny sposób tłumaczy co robią i w czym pomagają.

– Can’t Stop Games  – Dobra gra to świetna fabuła i czarująca grafika. Cant Stop w jednym i drugim są świetni, ale bez zagrania możecie przekonać się tylko o tym drugim – wyborna grafika!

– Listonic – Za to, że ich aplikacje na każdym telefonie (Apple, Android, Windows Phone) wyglądają ładnie i działają sprawnie. Za to, że strona jest prosta i czytelna. I w kocu za to, że byli pierwszym mi znanym projektem, który miał jednolity przekaz wizualny.

 

 

 

Best e-commerce Wspieranie sprzedaży w sieci. Rewolucjonizowanie sprzedaży w sieci. I stwarzanie nowych możliwości dla rozwoju e-handlu.

Manubia – Naturalnie mało skromnie, ale mam poczucie, że mój projekt, moja Manubia odcisnęła jakiś malutki znaczek na rynku. I liczę, że to co wprowadzimy w tym roku sprawi, że usprawnimy pewne obszary ehandlu.

ShowRoom – Przede wszystkim za to, że znaleźli swoja nisze i sukcesywnie się powiększają. Także za to, że pokazali kierunek w którym f-commerce może sprzedawać. A także za determinacje dla twórców, którzy długo szukali „tego projektu”.

SellBox – Za to, że zrobili coś z niczego. Za to, że pomyśleli i zamiast wymyślać koło na nowo, stworzyli nowy motor napędzający koła. Dzięki Sellbox możecie sprzedawać dowolny plik, który macie na swoim Dropboxie. Robicie zdjęcia? Piszecie ksiązki? To jest idealne narzędzie dla Was!

Homplex – Za zmienianie podejścia do sprzedaży mebli jako towaru, który trzeba widzieć na żywo. Za poszerzanie horyzontów nie tylko klientów, ale i samej branży meblowej dość długo opornej na Internet.

PayLane – Mamy w kraju kilku systemów płatności. Zagraniczne, krajowe, mieszane. Ale mało kto wie, że na Pomorzu powstaje system PayLane i powoli zdobywa rynek krajowy, i walczy o rynki mięzynardowe. Np. teraz wchodzi do Niemiec.

 

 

 

Best inwestor– Część będzie osób z nazwiska, część będzie w ramach swoich grup inwestycyjnych. Będzie bez uzasadnień. Według mnie po prostu oni bronią się sami:

HardGamma Ventures

Inovation NEST

Xevin Investment

Mariusz Gralewski

IQ Partners

SpeedUp

 

 

A teraz wróć jeszcze raz do punktu „Best Startup” pomyśl, który z projektów przemówił do Ciebie najbardziej. Proszę wypełnij ten formularz, zagłosuj i spij spokojnie. Uwierz mi, że to tylko wycinek, 1/50 tego co się dzieje w Polsce. Ale jak mówiłem, to subiektywna lista (wspierana rekomendacjami kilku osób), więc wybierasz naprawdę ciekawe projekty. To jak… głos oddany? :)

 

 

 


8 komentarzy on “Teraz Nominujmy Wybitniejszych”

 1. 1 misz said at 14:25 on 23 stycznia, 2013:

  Słodziaku mój! Dziękuje

 2. 2 Rafał said at 15:23 on 23 stycznia, 2013:

  Listonic dziękuje za miłe słowa. Jest nam niezmiernie miło, że zostaliśmy docenieni:)

 3. 3 ? said at 18:34 on 23 stycznia, 2013:

  Jaki jest sens wystawiania inFaktu do nagrody startupowej?
  Dlaczego w zestawieniu nie ma Aliora ani Integera (twórcy Inpostu)?

 4. 4 Lukasz said at 18:50 on 23 stycznia, 2013:

  Myślę iż do równie godnych uwagi startupow należy zdecydowanie dodać lidera światowego social learningu, wywodzącego się z Polski czyli brainly.com.

 5. 5 .ksy said at 21:47 on 23 stycznia, 2013:

  Tylko dlatego, że Alior i Inteligo to zaplecze ogromnej korporacji. A tak poza tym to faktycznie świetnie zarabiające biznesy. Fajnie, że zestawia je ze sobą.

 6. 6 .ksy said at 21:48 on 23 stycznia, 2013:

  Nie znam wszystkiego, ale fajnie, że pojawia się w komciach :)

 7. 7 Elastika said at 15:12 on 26 stycznia, 2013:

  „- iTaxi – Jeśli chodzi o aplikacje to jest fajna. Jednak ich strona www to według mnie mistrzostwo świata. Za każdym razem jak na nią trafię to jestem pod wrażeniem jak w prosty i atrakcyjny sposób można przekazać informacje.”

  Jej… To się komuś nawet nasz design podoba :) Dzięki za miłe słowa… miło się to czytało.

  Swoją drogą dodam, że głos na iTaxi nie jest głosem straconym :)

  Wszystkim innym również życzę powodzenia!

 8. 8 Mobileapp Maniak said at 10:06 on 1 kwietnia, 2013:

  Najlepsza aplikacja na Świecie!!!! Używajcie i szalejcie!!!! Jest po prostu meeeeeega ale trzeba się o niej przekonać samemu!!!!!


Skomentuj