Śliwka w piwie – test nowego smaku

Dodane: 2 lipca, 2012 | Autor: | Kategoria: Jedzenie i picie, Polemika | Tagi: , , , , | Brak komentarzy »

Browar Kormoran - testy Śliwki w piwiePonoć tylko 10 czy 20 osób dostało możliwość przestawania nowego smaku „Śliwki w piwie” i porównania jej z dotychczas znanym smakiem tego piwa.

 

Zacząć trzeba od tego, że z całej serii „owocowych piw” Browaru Kormoran największym fanem jestem „Wiśni w piwie”. Śliweczka jest raczej na drugim miejscu, wyprzedzając także „Jabłko”. Choć przyznać muszę, że nie są to tez piwa, których mogę wypić większą ilość. Raczej jako smakową ciekawostkę na początek lub od czasu do czasu.

Jako wierny fan BK na facebooku postanowiłem skorzystać z okazji i zgłosiłem się do testów nowego smaku „Śliwki w piwie”. Z informacji od BK wynikało, że ich dostawca zaproponował im nowy, nieco inny smak soku śliwkowego, który jest mieszany z piwem. W sumie nie było do końca wiadomo kto dostanie piwa i w zasadzie zapomniałem o tym. Do czasu aż listonosz nie zapukał do drzwi z duża przesyłką. Była to duża drewniana skrzynka w której znajdowały się dwie butelki od Browaru Kormoran, nie głupia szklanka oraz otwieracz.

 Browar Kormoran - testy Śliwki w piwie

Cały zestaw czekał z dobre dwa, może trzy tygodnie na otwarcie i przetestowanie. Nie chciałem, wypić piwa na odwal się, tylko zrobić jakieś fotki, a co ważniejsze zapytać jeszcze kogoś o zdanie. I tu w weekend nadarzyła się świetna okazja. Zebrała się trzy osobowa grupa testowa – Iza, Majka, no i ja! Piwo czekało w lodówce od dawna, zostało tylko poczekać chwilę i rozlać każdemu do testów!

Pierwsze co rzuca się w oczy to, że nowa śliwka ma bardziej intensywny kolor, podstawowa wersja jest bardziej bursztynowa, jaśniejsza. Barwa jednak jest miła i przyjemna w obu wersjach – co do tego zgodziliśmy się wszyscy zebraniu przy testowaniu. Jednak różnica pojawiła się w kwestii smaku. A w kwestii smaku zostałem przegłosowany. Dwóm Paniom zdecydowanie bardziej smakowała nowa wersja, ja jednak wybrałem tradycyjną wersję. Z mojej perspektywy ten nieco bardziej cierpki i wyważony smak jest super i nie ma potrzeby go zmeiniać. Natomiast nowy jest chyba ciut za słodki.

Jeśli przyjąć, że cała seria „… w piwie” jest kierowana do kobiet, to może się okazać, że ten słodszy posmak jest dobrym pomysłem. Ja to jakoś przeżyje… ważne aby smak Świeżego się nie zmienił ;)

ps. Warto dodać, że Browar Kormoran po raz kolejny będzie też sponsorem wieczorno-niedzielnego piwa na zakończenie Warsaw Startup Weekend!! Cały czas można głosować, które piwa powinny się pojawić na zakończeniu.

 Skomentuj