Kwiecień z przytupem

Dodane: 30 kwietnia, 2012 | Autor: | Kategoria: e-Biznes | Tagi: , , , | Brak komentarzy »

Kwiecień z przytupemJest dopiero pierwszy maja, a ja szczerze nie pamiętam jaka pogoda była w kwietniu, więc niestety nie zacznę od ludowego przysłowia. Choć nie sądzę, żeby to kogoś zmartwiło.

Mnie to troszkę martwi, ale mam wytłumaczenie dla tego stanu rzeczy. Kwiecień upłynął pod znakiem w zasadzie wyłącznie dwóch tematów. Aulerów 2012 oraz Manubia V3. Z jednej strony to fajnie, z drugiej jednak chciałbym w końcu przysiąść do MRA… ale cóż.

Kwiecień rozpoczął się z przytupem z odległego Poznania, gdzie ogłoszone zostały zmiany w regulaminie Allegro, które w sumie wymusiły na nas wprowadzenie systemu Manubia V3. Stara wersja zakończyła swój żywot z końcem miesiąca, a nowa wystartowała 4 kwietnia.

I tu warto wspomnieć o tym jak ciepło zostaliśmy przyjęci. Oczywiście, wielu klientów chciało by dalej „podglądać innych”, ale jak się okazało całkiem pokaźna grupa woli monitorować produkt i tendencje rynkowe  niż wyszukiwać, kto jest ich konkurencją i co sprzedaje. Pod tym względem wdrożenie Manubia V3 uważam za ogromny sukces.

Gdzieś w międzyczasie pojawiłem się z prezentacją na konferencji „Revenue Trends 2012”, na której miałem okazję poopowiadać o dobrych i złych API, oraz podać kilka wskazówek na co zwracać uwagę, jeśli ktoś nam daje API i mówi „korzystaj”. Przy okazji wynikło małe nieporozumienie z InFaktem, który faktycznie w pewnym momencie swojego życia mocno nam podpadł za zmianę API, ale od tego czasu i tak gorąco polecamy Krakowskie Fakturowanie :)

W kwietniu światło dzienne ujrzały też dwa raporty. Jeden mniejszy, sporządzony na szybko  o spadkach sprzedaży obuwia Adidas i Nike na Allegro. Wiąże się to z planami tych marek odnośnie Allegro. Co ciekawe raport odbił się sporym echem, zanotował spore czytelnictwo, i został zacytowany w kilku miejscach. Drugi raport przygotowaliśmy na zlecenie Antyweb.pl i dotyczył sprzedaży produktów Kindle na Allegro. Warto wspomnieć, że re-publikacji było wiele, ale najbardziej cieszy nas ta w drukowanej Rzeczpospolitej :)

Na kwiecień ogłosiliśmy też nowy pomysł w Manubia.pl –„jedna funkcja tygodniowo” czego efektem było np. to czy to. Obietnica ta nie wzięła się znikąd, wiąże się z rozpoczęciem i pomyślnym zakończeniem rozmów z Microsoftem o przyjęciu nas do programu BizSpark+. Oficjalny news przewidujemy na początek maja, ale w ostatnich dniach kwietnia zaczęliśmy migrację w Microsfot Azure.

To powyżej wszystko razem, to jednak  zajmowało tylko 50% mojego czasu. Drugą połowę stanowiły przygotowania do Aulerów 2012. Troszkę o nich napisałem już tutaj. Całościowo impreza wyszła bardzo fajnie. Żałuje jednak, że kosztowało nas to tyle nerwów.  Nauczka na przyszłość i ogromna nadzieja na ceremonie w 2013 roku.

Porażką miesiąca zdecydowanie jest nie dotarcie na Shopcamp 3.2 bo osobiście dużo zawdzięczam samej imprezie i nie zjawienie się z prezką jak miałem okazję to kiepska sprawa. Na szczeście lokalnie udało mi się wpaść tu i tam m.in. na zakończeniu Startup School #4. Podobnie jak przy trzeciej edycji – fajnie było ;)

W maju czeka mnie sporo pracy przy samej Manubii. Odwiedzę między innymi konferencje „Przemysłu materiałów budowlanych”, „Gospodarka oparta na danych” oraz „Młodzi innowacyjni”. Do tego pojawi się wiele nowych funkcji, wiele zmian i wiele raportów. Powoli zacznę też z przygotowaniami pod start MRA, choć ciągle publicznie nie będę pisał o co chodzi. Jednak mam mocne postanowienie uruchomienia tego projektu i zdobycia z nim kilkudziesięciu klientów jeszcze w tym roku!

 

 Skomentuj