Zielone światło dla ManubiaGlobal

Dodane: 23 września, 2011 | Autor: | Kategoria: e-Biznes | Tagi: , , , , | 1 Komentarz »

Zielone światło dla ManubiaObiecywaliśmy to sobie i klientom. Miał być koniec pierwszego kwartału, max początek drugiego. Mamy pierwszy dzień jesieni i tego właśnie dnia zakończyliśmy wewnętrzne testy i uruchomiliśmy eBay w systemie Manubia.

Można sobie żartować, że tegoroczna wiosna i lato w zasadzie i tak wyglądały jak jesień.. Jednak przed Wami a szczególnie przed sobą od jakiegoś czasu przyznaję że „utknęliśmy w Polsce”. Nasz rodzimy rynek faktycznie okazał się być „za wygodny”. Wystartowaliśmy 27 listopada podczas Shopcampu (niedługo kolejna edycja!). Nasz plan przewidywał monitorowanie serwisów eBay do maksymalnie końca kwietnia, a optymalnie do końca marca. Ten ruch miał być fundamentem pod to aby zaraz po wakacjach uruchomić zagraniczne wersję językowe.

Jednak plan szybko poległ. Troszkę na pewno przez to, że pierwszego klienta mieliśmy jakiś 2h od startu, a nasz projekt stał się rentowny już w marcu 2011, poczuliśmy się tutaj bezpiecznie. Zagraniczny start przekładaliśmy tłumacząc się sami przed sobą testowaniem kolejnych, nowych rozwiązań.Nic tam! Czas zrobić coś na skalę międzynarodową.

eBay w systemie Manubia

Jest 23 września. Uruchomiliśmy dzisiaj publiczną wersję beta monitoringu eBay. Co więcej dla wszystkich naszych klientów udostępniliśmy go do 7 października bezpłatnie. Do tego wszyscy otrzymują dane aż 3 miesiączce wstecz! :) Dwa tygodnie temu aplikacja systemu Manubia odpowiedzialna za obsługę aukcji światowego giganta otrzymała oficjalną certyfikację. Czyli eBay przyznał znam nie tylko brzydkiego GIFa, ale także dał zielone światło dla podboju świata.

Manubia to jedyny system na świecie oferujący monitorowanie aż 24 systemy aukcyjne. Także jako jedyni oferujemy wiele form raportów. Na przykład funkcję „Grafów” czyli wizualizacji tego co jeszcze zostało kupione u danego sprzedawać wraz z innym produktem. Możemy już teraz powiedzieć, że dla eBay raportów będzie znacznie więcej i jeszcze bardziej szczegółowych raportów.

Właśnie w szerokiej gamie serwisów aukcyjnych, rozbudowanym raportom oraz świetnej szczegółowości danych upatrujemy  swojej międzynarodowej szansy. Za kilka dni do równego rachunku dodamy jeszcze jeden serwis aukcyjny do monitorowania. Mamy też nadzieję, że jeszcze we wrześniu ruszą już dwa pierwsze serwisy zagraniczne. Więcej w oficjalnej informacji już w przyszłym tygodniu.

ps. I pamiętajcie! Dobrze jest jednak lanczować serwis od razu na zagranicę. To mniej rozleniwia jeśli wyjdzie w PL.


One Comment on “Zielone światło dla ManubiaGlobal”

  1. 1 Micro said at 06:14 on 23 lipca, 2014:

    Nie sądziłem, że eBay ma tyle oddziałów, a wbrew pozorom to powinno wydawać się normalne,


Skomentuj