[update] Reaktywowali Reaktor

Dodane: 17 czerwca, 2011 | Autor: | Kategoria: e-Biznes, Miasto, Polemika | Tagi: , , , | 2 komentarze »

Reaktywowali ReaktorW branży startupowej jestem totalnym świeżakiem. Nie znam nawet połowy polskich startup. Osobiście nie przepadam za siedzeniem w biurze. Jednak jako zajawkowicz grafoman widzę, że w Warszawie dzieje się coś ciekawego i sobie o tym napiszę. 

Dla jednych premiera pomysłu Reaktora datowana jest na wrzesień 2010 dla innych pewnie wcześniej. Nie wnikając za bardzo w historię warto odnotować, że od dnia prezentacji pomysł wzbudził ogromne zainteresowanie.

Aby tym co nie wiedzą przybliżyć cóż tak się spodobało zacytuje wywiad z Adamem Zygadlewiczem z Netguru, który opowiadając czym Reaktor ma być napisał „Taki nieskończony barcamp… w którym każdy, oprócz realizacji własnych celów, działa na rzecz REAKTORa (PR, projekty) i który ma swoich Ambasadorów, Moderatorów…”.

Osobiście byłem zaangażowany w poszukiwanie lokalu w Warszawie, który pozwoliłby na realizację tego pomysłu. Założenia były dość surowe i niestety trudne do spełnienia. I przyznam – sądziłem, że pomysł umarł… a tu nie!

Nie znam tła reaktywacji pomysłu, jednak tak się złożyło, że trzy startupy potrzebowały nowej siedziby – Human Way, Filmaster oraz Homplex. Dla tych, którzy nie wiedzą, ten pierwszy startup (a w zasadzie to już rozwinięty biznes) jest ścisle powiązany z Netguru dlatego kontynuacja tego projektu była dość naturalnym krokiem.

Po ponad tygodniu od ogłoszenia o poszukiwaniu lokalu – oto jest. Fajny, ulokowany na starym Żoliborzu czyli miejscu, które samo w sobie posiada klimat. Z tego co możemy wyczytać na fejsie do trzech pierwszych startupów dołączyły już kolejne projekty w tym startup z 1998 roku – Dziennik Internautów ;)

Warszawa ma w sumie trzy miłe lokalizacje: Saską Kępę, dolny Mokotów oraz właśnie stary Żoliborz (jest jeszcze stara Praga, ale do mnie nie trafia). Z tego co widzę kolejnych chętnych  do Reaktora nie brakuje i to jest właśnie tym fajne. Po cichu liczę, że informacja o tym zacznie się roznosić i takich „co-worikngowych chatek” zacznie powstawać coraz więcej. Jeśli w pierwszym zabraknie miejsca to kolejna grupka zmobilizuje się do wynajęcia domku gdzieś obok a wynajmować jest co. Pozwoliło by to stworzyć fajne zagłębie będące przeciw wagą dla marmurów i braku kominka.

Liczę, że to dopiero początek budowania czegoś fajnego w WWA. Dla tych którzy chcą dołączyć lub być na bieżąco z tym co dzieje się w Reaktorze powinniście zalubisiować ich: Reaktor.net

ps. @AZ – Jednak inwestycja w domenę była słuszną inwestycją :)

UPDATE: Zdobyłem małą aktualizację, a dokładniej listę firm i osób, które potwierdziły swoją obecność na starcie Reaktora. Miejsca ponoć jeszcze jest więc śmiało :)

 • Filmaster.pl
 • HumanWay.pl
 • Homplex.pl
 • Piotrek i Krzysiek (Dziennik Internautów)
 • Paweł Jarco (Los Brandos)
 • Jakub Górnicki (Sourcefabric)
 • Ola Sitarska (myguidie)
 • Reprezentantka Startups.pl

 


2 komentarze on “[update] Reaktywowali Reaktor”

 1. 1 oKSYgen » Blog Archive » Pierwsze reakcje w Reaktorze said at 12:48 on 18 lipca, 2011:

  […] ważne są kontakty i możliwość uczenia się od innych i z nimi. O tym kto zakładał reaktora pisałem już wcześniej. O tym kto dołączył też już się troszkę mówiło. A tam ciągle jest sporo […]

 2. 2 Top1 Oli Sintetik Indonesia said at 03:47 on 20 października, 2011:

  great example…

  all my readers, lend me your years please…


Skomentuj